Wiadomości

Dodaj własną wiadomość
Pułkownik Kukliński bez emerytury!

Poniżej zamieszczamy tekst, który dostaliśmy w poczcie mailowej. Nie dotyczy on Olsztyna, ale temat jest chyba ważny ? tak zwana ustawa dezubekizacyjna. Nie nam osądzać jej trafność i zasadność. Niech uczynią to sami czytelnicy. Tytuł zaś jest o tyle istotny, że gdyby to prawo weszło w życie to i walczący z porządkami komunistycznymi, pułkownik Kukliński musiałby być zaliczony do osób podlegających rygorom unormowań prawnych, promowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarzy: 36 Dodany: 2017-01-05 20:19


OPPA 2013 - 31. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

Serdecznie zapraszamy na OPPA 2013 - 31. Międzynarodowy Festiwal Bardów - święto piosenki autorskiej, w której liczy się przede wszystkim osobisty, w pełni świadomy swej wagi i odrębności przekaz artysty, wyrażony własnymi słowami i muzyką. To jedyny w kraju festiwal, gdzie każdy wykonawca jest jednocześnie autorem tekstu i kompozytorem muzyki.

Komentarzy: 8384 Dodany: 2013-11-11 07:30


Elektryczne kolory ? wystawa twórczości Dariusza Pali

Zobacz na mapie Od 14 maja w warszawskim Soho Factory oglądać można wystawę Dariusza Pali. ?Elektryczne kolory? to wystawa pokazująca twórczość artysty w latach 1990-2013.

Komentarzy: 2246 Dodany: 2013-04-24 15:48


Baśniowa przygoda z Goethe-Institut

W krainie baśni ? Goethe Institut zaprasza do niezwykłej gry ?Kraina baśni ? quiz odkrywców?, przygodowej gry internetowej z okazji Roku Braci Grimm 2012.

Komentarzy: 3348 Dodany: 2013-01-04 16:20


O mały włos od tragedii

Zobacz na mapie Radomszczańscy stróże prawa zatrzymali pijanego traktorzystę, który wstrzymał ruch pociągów na półtorej godziny i mógł doprowadzić do tragedii . 9 listopada około godziny 14.30 w miejscowości Borowiecko, gmina Dobryszyce pociąg osobowy relacji Koluszki ? Częstochowa uderzył w porzucony na torach ciągnik rolniczy. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przy sprawnie działającej w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ traktorzysta zdążył zeskoczyć z ciągnika a maszynista pociągu przy niewielkiej prędkości gwałtownie hamował.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-11-12 14:19


zaatakował policjantów wiatrówką

Zobacz na mapie W Łęczycy mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów. Dwaj funkcjonariusze zostali hospitalizowani. 9 listopada 2012 roku przed godziną 11.00 dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w bloku przy ulicy Dworcowej ktoś strzela z wiatrówki. Natychmiast skierował tam patrol. Na miejscu, gdy policjanci zbliżali się do wskazanego lokalu, zostali zaatakowani przez 37-letniego łęczycanina. Mężczyzna strzelił z wiatrówki raniąc w dłoń jednego z funkcjonariuszy, a drugiego uderzył kolbą w głowę.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-11-12 14:17


zabrał kluczyki, aby ukraść samochód

Zobacz na mapie Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który ukradł kluczyki do samochodu, a następnie chciał przywłaszczyć volkswagena. Pod koniec października 2012 roku do gabinetu stomatologicznego w dzielnicy Górna przyszedł mężczyzna. Pacjent powiesił kurtkę w poczekalni i wszedł do gabinetu. W trakcie zabiegu do placówki wszedł młody człowiek i splądrował wiszącą kurtkę. Z kieszeni zabrał kluczyki od zaparkowanego przed placówką volkswagena golfa, po czym wsiadł do niego i próbował go uruchomić.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-11-12 14:15


Policjant po służbie odnalazł zaginioną

Zobacz na mapie Starszy posterunkowy z konstantynowskiego komisariatu wracając po służbie do domu, odnalazł zaginioną 20 -latkę, która po zajęciach szkolnych nie dotarła do miejsca zamieszkania. Kobieta cierpi na pewne zaburzenia, które mogły zagrażać jej życiu.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-10-05 17:48


okradał mieszkania na łódzkim osiedlu Julianów

Zobacz na mapie Policjanci z II Komisariatu zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży mieszkaniowych i kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni z II Komisariatu Policji w Łodzi pracowali przy sprawach kradzieży mieszkaniowych, które miały miejsce we wrześniu na terenie dzielnicy Bałuty. Wszystko wskazywało na to, iż trzech czynów dokonał ten sam sprawca. Chodziło o dokonaną 13 września kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Adwokackiej, w nocy z 16 na 17 września oraz z 17 na 18 września okradziono dwa otwarte mieszkania przy ul. Urzędniczej. Łupem złodzieja padły rowery górskie, telewizory, telefony komórkowe oraz gotówka. Dzięki znajomości środowiska przestępczego i ustaleniom operacyjnym policjanci wytypowali sprawcę tych kradzieży. Rankiem 2 października 2012r w mieszkaniu na Bałutach funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego łodzianina. Mężczyzna nie był zaskoczony i nie stawiał oporu. Oświadczył, że zrabowane przedmioty szybko odsprzedał przygodnie spotkanym osobom. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi trzech zarzutów: dwóch kradzieży i jednej kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-10-05 17:46


włamał się do trzech samochodów, po pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy.

Zobacz na mapie 23 września 2012 roku około godziny 2:00 pełniący nocną służbę na terenie Śródmieścia policjanci zauważyli jak wokół zaparkowanych przy al. Kościuszki samochodów kręci się młody mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze zaczęli zbliżać się do wspomnianych aut, mężczyzna rzucił się do ucieczki w trakcie której zaczął odrzucać szereg przedmiotów. Po kilkuset metrowym pościgu został zatrzymany. Okazało się, że włamał się do trzech zaparkowanych samochodów różnych marek tj. subaru forestera, renault clio i mazdy 323. W dwóch pojazdach wybił boczne szyby w trzecim zaś zdołał ją opuścić. Łupem złodzieja padły dokumenty, sprzęt car-audio a także drobny sprzęt elektroniczny. 25-latek w chwili zatrzymania miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był już notowany.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-09-23 12:51


siedmiolatka nie żyje,jej brat trafił do szpitala

Zobacz na mapie 21 września 2012 roku o 3.28 w nocy , mieszkanka wsi w gminie Rusiec powiadomiła pogotowie ratunkowe o tym, że jej sąsiadka zabiła swoje dziecko. Natychmiast we wskazane miejsce udali się policjanci, potwierdzając prawdziwość tej dramatycznej informacji. Przybyły lekarz stwierdził zgon siedmioletniej dziewczynki. Na jej ciele ujawniono rany kłute klatki piersiowej. W tym samym mieszkaniu znajdował się również 10-letni chłopiec z raną kłutą. Ranne dziecko zostało przewiezione do bełchatowskiego szpitala. 30-letnia matka dzieci została zatrzymana jako osoba podejrzewana o dokonanie zabójstwa córki i usiłowania zabójstwa syna. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało obecność 1,96 promila alkoholu w jej organizmie.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-09-23 12:48


Za rozbój grozi zatrzymanemu 12 lat więzienia

Zobacz na mapie Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić łodzianom, którzy napadli i okradli idącą ulicą Stefana 59 -latkę.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-09-23 12:45


KLESZCZE ATAKUJĄ, STUDENCI MEDYCYNY EDUKUJĄ

?Wciąż mało wiemy na temat zagrożeń przenoszonych przez kleszcze? ? alarmują studenci medycyny zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-08-23 15:36


policjanci zatrzymali sprawcę brutalnego napadu na jubilerki

Zobacz na mapie Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali sprawcę napadu na jubilerkę i jej córkę. Kobiety zostały wówczas brutalnie pobite we własnym mieszkaniu i okradzione z biżuterii wartości 60 000 złotych. Napastnik został tymczasowo aresztowany. Do zdarzenia doszło 6 czerwca 2012 roku po 7.00 rano w mieszkaniu w jednym z bloków na łódzkim osiedlu Retkinia. Brutalnie pobite zostały dwie kobiety: 35-latka i jej 57-letnia matka, której skradziono zdjętą z ciała biżuterię, w tym zegarek, bransoletki i łańcuszki łącznej wartości 60000 złotych. Pewien trop przekazany przez prowadzącą sklep jubilerski pokrzywdzoną doprowadził do lombardu na Bałutach. Z ustaleń wynikało, iż po napadzie w punkcie tym pojawił się mężczyzna, który przedstawiał do wyceny charakterystyczną biżuterię.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-08-22 19:08


Zginęła przygnieciona przez tira

Zobacz na mapie Tir przewrócił się na ogrodzenie i przygniótł dwie kobiety. Jedna z nich zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-08-22 19:05


Z nożem w ręku napadał na banki

Zobacz na mapie Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu łódzkiej komendy miejskiej zatrzymali 31- latka podejrzanego o napady na banki, w tym ostatni piątkowy dokonany przy ulicy Rydzowej w Łodzi. Łupem łącznie padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za rozbój z użyciem noża grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.Sprawca działał zawsze w podobny sposób.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-08-22 19:03


(O)BŁĘDNY T MOBILE

Czy można popełnić błąd, przyznać się do tego, a potem nie naprawiać go, zasłaniając się jakimś wewnętrznym regulaminem. Ewa Fiks i Anna Ratajczyk z firmy T Mobile twierdzą, że tak.

Komentarzy: 8292 Dodany: 2012-08-21 23:24


Włamali się i ukradli skuter

Zobacz na mapie Policjanci z II Komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamali się do świetlicy środowiskowej i ukradli ze środka skuter. Wpadli gdy pchali skradziony motorower. 25 lipca 2012 roku około godziny 22:50 patrolujący teren dzielnicy Bałuty policjanci zauważyli przy ulicy Żurawia grupę młodych mężczyzn pchających skuter. Mundurowi postanowili sprawdzić skąd młodzi ludzie o tej porze wzięli jednoślad.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-07-29 21:23


Kradli na przystanku

Zobacz na mapie Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch braci, którzy okradli oczekującego na tramwaj mężczyznę. Sprawcy zerwali z szyi ofiary dwa srebrne łańcuszki. 5 lipca około godziny 22:55 do oczekującego na tramwaj mężczyzny na przystanku u zbiegu ulic Zachodniej i Legionów podeszły dwie osoby. Zażądały oddania łańcuszka, który mężczyzna miał na szyi. Kiedy ten odmówił jeden z nich zerwał dwa srebrne łańcuszki z szyi pokrzywdzonego. Wówczas pokrzywdzony poszedł do swojego mieszkania i powiadomił policjantów.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-07-29 21:22


Wykorzystał roztargnienie klienta

Zobacz na mapie Policjanci z I Komisariatu w Łodzi zatrzymali pracownika jednego w centrum Łodzi, który ukradł neseser niemieckiego klienta. Zabrał z niego pieniądze a resztę wyrzucił do rzeki. 5 lipca policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z hoteli przy ulicy Piłsudskiego prawdopodobnie doszło do kradzieży. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że poprzedniego wieczoru do hotelu przyjechał obywatel Niemiec. Zameldował się i poszedł do swojego pokoju. Zapomniał jednak zabrać z lady znajdującej się w recepcji swój podręczny neseser.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-07-29 21:19

Poprzednia strona Następna strona
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją